Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak ve daha iyi hizmet vermek amacıyla çerezler kullanılmaktadır. İyi Alışverişler

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır

Tarafından Rivera 13/06/2017 0 Yorumlar

1 – Yüzüğün İç Kısmını ( cetvel kullanarak ) Ölçerek Yüzük Ölçüsünu Bulmak  

Sahip olduğunuz herhangi bir yüzük ve cetvel kullanarak, yüzük ölçüsünu bulabilirsiniz. Yüzüğün iç kısmını ölçerken dikkat etmeniz gereken iki nokta var; Birincisi, ölçümü içten içe yani cetvelin başlangıç noktasını yüzüğün iç kısmından hizalayarak gerçekleştirmek. Diğeri ise, yüzüğün geniş kısmından yani tam (orta yerinden) yüzük ölçüsü almak olarak adlandırabiliriz. Yüzük ölçüsü belirlendikten sonra, sonuç olarak çıkan cm reyi bizlere mesaj olarak atmanız yeterlidir!


2- Yüzük Parmağı Etrafını Ölçerek Yüzük Ölçüsünü Belirlemek  

Parmağınızın etrafını ölçerek yüzük ölçüsü almak için, ip ve cetvele ihtiyaç duyulacaktır. İpi yüzük parmağınıza hafif ya da çok sıkı olmayacak biçimde dolayıp, üst üste gelmemesi (şart), hizalayabilirsiniz. Sonra iplerin birleşim noktası kesilmesi gerekiyor, ve bu şekilde uzunluk ortaya çıkarılıyor. En Son olarak, kesilen ipi bir cetvel üzerine yatay olarak yerleştiriyoruz, ve böylece yüzük ölçüsümüzü belirliyoruz. Çıkan cm sonucunu bizlere göndermeniz yeterlidir!

Keyifli Alışverişler

Yorum Yaz